کسب و کار آنلاین

یکی از عباراتی که این روزها خیلی بیشتر از گذشته در رسانه ها و … شنیده میشود کسب و کار آنلاین میباشد. افراد و گروه های بسیاری در جای جای کشور به معرفی این نوع از کسب و کار پرداخته اند. ولی هر کدام تعریف خاصی را برای آن ارائه داده اند.اما شاید از جمع بندی همه این تعاریف نتوان به یک معنی واحد برای این عبارت رسید.

بیایید بررسی کنیم که قبل از وجود کسب و کار آنلاین چه مدلی وجود داشته و به چه صورت بوده است.

در قدیم ( کسب و کار غیرآنلاین ) نه مشتری و نه خریدار و نه واسطه ها هیچ کدام از سیستم های آنلاین امروزی استفاده نمیکرده اند. شما حجره ای را در نظر بگیرید و که در بازارچه ای قدیمی بوده و جنس موجود در حجره توسط فروشنده به خریداری که میتوانست رهگذری در آن بازارچه باشد به صورت حضوری به فروش میرسید. در کل این پروسه خرید و فروش از هیچ سیستم آنلاینی استفاده نشده است.

کسب و کار آنلاین

ولی امروز اگر همان حجره دار بتواند برای فروش اجناس حجره اش در شبکه های اینترنتی مختلف تبلیغ کرده و مشتری هایش را جذب کند وارد کسب و کار آنلاین شده است . حال اگر بتواند از طریق همان شبکه های اینترنتی فروش را نیز انجام دهد کمی جلوتر رفته و به همین ترتیب در حوزه کارهای آنلاین کامل و کامل تر میشود.

اما در اینجا نکته بسیار مهمی نهفته است و آن اینکه آیا میتوان کاری صد در صد آنلاین داشت یعنی به هیچ وجه هیچ چیز واقعی و غیر آنلاین در هیچ جایی از این کسب و کار وجود نداشته باشد ؟

جواب این سوال منفی است چرا که راه و روش های آنلاین تنها وسایلی هستند که میتواند در فرایند کسب و کار به کمک ما بیایند و رسیدن به هدف را برایمان راحت تر کنند نه اینکه سایر روند های کاری را از بین ببرند.

در حال حاضر کسب و کارهای آنلاین توانسته مقدمات اشتغال بسیاری از افراد جامعه را فراهم آورده و موجب کسب درامدهای بسیار خوبی نیز برای ایشان گردد.

شما نیز میتوانید با توجه به سطح دانسته های خود و فراگیری اطلاعات بیشتر پا در حوزه کسب و کارهای آنلاین گذاشته و از این نعمت تکنولوژی بهترین استفاده را داشته باشید.

  • ----------------

    جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص کسب و کار آنلاین کافیست نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید